Jsme k sobě přehnaně kritické. Pořád se nám na sobě a naší práci něco nelíbí. Tohle a tamto bychom mohly dělat lépe a více o sebe pečovat. Naše dny se skládají z neustálého odškrtávání úkolů na seznamu, který ale nikde nekončí. Nemyslíte si, že už je na čase říci DOST!?

Jsme tím pověstné. Málokterý muž má takový nedostatek sebevědomí, jako my ženy. Neustále se srovnáváme a snažíme se být lepší. Jsme samy sobě největším kritikem, a také se dokážeme luxusně vystresovat. Ne šéf, děti, nebo partner ale my samy…  Chtělo by to dodat si trochu sebevědomí a tady jsou 3 způsoby, jak to provést….

 

#Obklopte se sebevědomými lidmi

Je to velmi poučné a inspirující. Sledujte, jak komunikují a přistupují k řešení problémů. Zjišťujte, jak se staví k delegování úkolů a jejich prioritizaci. Neříkáme, abyste se opičily, jde jen o to si nacítit jiné vzorce chování. Vnímejte také, jak sebevědomé lidí vnímá bezprostřední okolí. Zapisujte si své poznatky a postupně si nový způsob chování zkoušejte.

 

#Snažte se odvádět dobrou práci

Pokud k vaší práci nebudou žádné komentáře, můžete se cítit sebevědomě. Bohužel to tak často nebývá, protože my samy si svou práci zkritizujeme. V momentě, kdy od vás kolegové začnou chtít rady a tipy, zjistíte, že má o vás okolí jiné mínění.

 

#Myslete pozitivně

Víme, lehce se to říká, ale na druhou stranu, pokud jste rozmrzelé a máte pocit, že jste k ničemu, nemůžete čekat, že vám práce pod rukama pokvete. Najděte si něco, za co se můžete pochválit. Existuje na to takové cvičení, je trošku drsné, ale je to jen cvičení. Ve středověku, když panovala velká chudoba se matky často musely vzdávat svých dětí, protože je nemohly uživit. Dávaly je do učení nebo nabízely jako pomocnou sílu, doufaly, že ji takto připraví lepší život a vždy  při předání vypočítávaly jejich dobré vlastnosti a zkušenosti. Udělejte to v mysli také… Kdybyste měly někoho přesvědčit o tom, aby si vás vzal do učení nebo jako pomocníka(stál by na tom váš život), jaké vlastnosti a schopnosti byste zmínily?

 

#Držení těla a gesta

Vždy choďte vzpřímeně a nehrbte se. Dáváte tím najevo, že se nebojíte jít životem. Mluvte pomalu a zřetelně, aby vám všichni rozuměli. Před prezentací  se pořádně vydýchejte, ať se vám neklepe hlas a pokud máte problém, že nevíte, kam s rukama, držte v nich desky nebo pero.

A nezapomeňte. Nikdo od vás nechce a nečeká výkony na 150 % a ani to nikdo neocení. Tak se zbytečně nestresujte. Nehoňte se za dokonalostí, už teď jste dokonalé.  A pokud se necítíte sebevědomě v práci i po všech pokusech, tak ji změňte. Třeba na vás čeká jiná firma, lepší kolektiv, nebo třeba úplně jiný druh práce, kde vám to půjde skvěle a vy budete zářit.