Nalezení rovnováhy mezi životem a prací dá občas fušku,  a zvlášť pokud se ještě chcete ve své kariéře posouvat. Na to prostě čas nezbývá. Díky audioknihám se vám ale otevírají nové možnosti. Podívejte se s námi na několik audioknih, které vaši kariéru nakopnou.

Na tištěnou knihu si málokdo z nás udělá čas. Asi nebudeme sami, když se přiznáme, že večer usínáme vyčerpáním a tahání knih s sebou do práce jsme už dávno vzdaly. Audioknihy skýtají obrovské možnosti. Můžete je poslouchat cestou do práce, při úklidu, práci na zahradě, během vaření, nebo když třeba děláte monotónní práci, která nevyžaduje vaše maximální soustředění. Stačí, když si stáhnete do chytrého telefonu aplikaci Audiotéka nebo Audiolibrix a můžete poslouchat. Na Youtube jich najdete také plno, ale streamování vás bude stát data.

Které audioknihy se vyplatí si poslechnout?

Jak si správně přát
Pierre Franckh

Každý z nás si přeje žít svůj vysněný život. Ale abychom si ho mohli utvářet podle svého, musíme si umět přát. Autor knihy Pierre Franckh nám na základě 7 praktických pravidel ukazuje, jak správně svá přání formulovat a vědomě si přitahovat do života lásku, úspěch, zdraví a peníze.

 

Jak zaujmout hned napoprvé
Dan Heath

Po návratu do práce to budete dělat denně. Každý den budete muset sdělovat své pocity a nápady, prezentovat, vysvětlovat a předkládat své názory. V audioknize najdete návod, jak upoutat a rady, jak si udržet pozornost lidí a jak své myšlenky správně prezentovat.

 

Work Life Balance-prežite krízu a naučte sa vychutnávať si život
Martin Prodaj

Audiokniha je načtená ve slovenštině, ale myslíme si, že vám to určitě nevadí. Důležitý je totiž její obsah. Věnuje se totiž organizaci času, práci na vnitřním já, osobnímu růstu a hledání té správné práce. Trvá necelé čtyři hodiny a za tu dobu vám určitě udělá jasno a zodpoví mnohé otázky.

 

Prokrastinace – odklad, který mrzí…
David Gruber

Každý s ní bojuje a věřte, že nejste sami. Občas je i prospěšná, ale ve chvílích, kdy bojujete o každou minutu se vám takové dvacetiminutové zabrzdění na Facebooku může šeredně nevyplatit. David Gruber ukazuje jinou cestu, jak prokrastinaci zvládnout.

 

Na volné noze
Robert Vlach

Každý, kdo se rozhodl vydat se s kariérou na volnou nohu zažívá euforii a radost mísící se se strachem a zoufalstvím. V audioknize se dozvíte, co vás čeká a na co se připravit, aby byl přechod co nejhladší.

Kniha těží ze zkušeností stovek profesionálů z desítek oborů a nabízí osvědčené know-how pro podnikání na volné noze – základy pro prvopodnikatele, nejlepší praktiky a kariérní strategie, ale také pokročilé nástroje, které ocení i profíci s desetiletou praxí.

 

Malá kniha etikety pro manažery
Ladislav Špaček

Jak se správně píší e-maily a co psát na vizitky či pozvánky? Je toho více, co se dozvíte z této velmi úspěšné audioknihy. Provede vás mnoha situacemi, které v práci  a na pracovních akcích můžete zažít. Tak bude nejlepší, když budete připraveni. Ladislav Špaček je uznávaný odborník, který navíc své zkušenosti předkládá zábavnou formou, takže se rozhodně nebudete nudit.

 

Prodejce 21. století – poradce a přítel
Dan Miller

Prodejce, obchodní poradce, konzultant – v tom všem se skrývá velmi křehký vztah mezi zákazníkem a prodávajícím. V audioknize se dozvíte, jak pracovat s odmítnutím a troufáme se říci, že si možná NE zamilujete.  Protože NE vlastně neznamená odmítnutí navždy, ale jen pro teď. Kniha dále naučí typologii zákazníků a hlavně techniky na uzavírání prodeje.

Dejte audioknihám šanci. Kromě studia můžete poslouchat i beletrii a zpříjemnit si tak cvičení nebo procházku s pejskem.